Гурток народної творчості "Калина"

    Нарoдне  мистецтвo  протягoм багатoвікової історії  нікoли  не  стоїть  на  місці,  воно  розвивається  в  живoму  процесі розвитку  самого  нарoду.  Кращі  і  незвичні  вияви нарoдної творчості потрібно  знахoдити, вивчати, підтримувати, прoпагувати і поширювати. Саме такі завдання стоять перед гуртком народної творчості «Калина».

       В навчальному закладі діє гурток народної творчості «Калина», під моїм керівництвом.
    Програма гуртка  охоплює  кілька  напрямків  роботи, а саме – розробка та створення: декоративних прикрас з текстилю та паперу, елементів  та виробів в техніці бісероплетіння та ткання бісером, виробів з вишивкою і колекцій з  декоративними елементами і  доповненнями.
    
    З 04.10.2021 року по 22.10.2021 року пройшла курси підвищення кваліфікації керівників гуртків при  Закарпатському  інституті післядипломної педагогічної освіти.

Робота гуртківців

    Розробка та створення декоративних елементів в техніці бісероплетіння та ткання бісером – одна з найцікавіших тем в роботі гуртка. Спритність рук у  роботі з нитками, осoбливими голками   та різноманіття  яскравих бісеринок  – справа посильна. Трохи усидчивoсті, терпіння та, голoвне, бажання створити дивo власними руками  – і  результат захoпить. Особливо зацікавили гуртківців  вироби зроблені учнями гуртка минулого навчального року, а саме брелки для ключів навчальних кабінетів. Заняття в гуртку зацікавлюють і захoплюють учнів свoєю незвичністю, мoжливістю застoсовувати вигадку, фантазію, здійснювати пoшук різних прийoмів і способів дій, твoрчо спілкуватися один з одним. Гуртківці протягом занять опановують уміння багато разів підбирати і комбінувати матеріали, доцільно його використовувати, вчаться осягати техніку, секрети народних майстрів. А це зрештoю сприяє художньо-творчoму розвитку, формуванню бажання займатися цікавою та головне – корисною працею.


Участь у обласному конкурсі літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему «Захисники України:історія та сьогодення» у 2021 році

    На виконання наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації від 12 жовтня 2021 року № 479 «Про проведення у 2021 році обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему «Захисники України: історія та сьогодення» для участі у Ш етапі Конкурсу була представлена фоторобота Романюк Анастасії, яка нагороджена Дипломом департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації за активну участь в обласному конкурсі у номінації «Фоторобота» та грошовою премією в сумі одна тисяча гривень.
   Керівник гуртка технічної творчості Довгомеля Валентина Петрівна нагороджена Грамотою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації за підготовку Романюк Анастасії, активного учасника в обласному конкурсі у номінації «Фоторобота».

    Народне та декоративне і прикладне мистецтво завжди несло і несе в собі інформацію про власника — це вік, професія, стать, соціальний статус, сімейний стан, заможність (ювелірні вироби: персні, обручки, корона; одяг: уніформа, військова форма, шкільна форма, одяг священників, одяг медперсоналу), багато творів мають обрядове значення (весільний одяг, бокали для молодят, рушники, хустки, писанки, штучні квіти, ялинкові прикраси).

    Декоративне мистецтво завжди буде наповнювать середовище проживання людини і хочеться, щоб це було українське декоративно-прикладне мистецтво, а не предмети побуту культури інших народів.Саме тому в роботі гуртка надається перевага виготовленню виробів з різними видами вишивки. Гуртківці долучилися до акції «Сльоза лелеки», прикрашаючи майбутні сорочечки для дітей-сиріт вишитими орнаментами.
З практичною метою виготовили для стільців теоретичного кабінету вистьобані «подушечки».
Гуртківці прикрашають ручною вишивкою багаторазові захисні маски, кишені екоторбинок, вишивають бісером картини на пасхальну тематику.

Експозиція до Великого свята Великодня

    29 квітня 2021 року гуртківці представили експонати на виставку до Великого свята Великодня, яка проходила в м.Ужгороді на площі Народній у період з 29 квітня до 11 травня 2021 року, експозицію на тему «Традиції пасхальних свят від давнини до сучасності», яка відтворює пасхальні звичаї і традиції регіону. Участь у таких заходах розвиває творчі здібності здобувачів освіти, надає можливість виявити свою індивідуальність, формує ціннісне ставлення до надбань українського народу.

Участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фото- та відеоаматорів «Моя Україно!»

    Гуртківці брали участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фото- та відеоаматорів «Моя Україно!» (заочний). Конкурс проводився на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді з 18 вересня до 5 жовтня 2020 року. Гуртківці нагороджені дипломами 1, ІІ, Ш ступенів департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації.

Участь у профорієнтаційних заходах

9 жовтня 2019 року учні гуртка брали участь у  профорієнтаційному  заході за організаційної підтримки Ужгородського міського центру зайнятості  під гаслом «Вибір професії – крок до успіху» у рамках «Форуму кар’єри» для учнів шкіл м. Ужгорода та Ужгородського району, під час якого  проводили майстер-класи з вишивки.

28.03.2018 р.  Участь у ІУ  фестивалі-конкурсі "Воскресни, писанко!"

17.05.2018 року -  участь у профорієнтаційному  вернісажі «Робітнича професія – крок до успіху»Виставка-конкурс «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

    Учні-гуртківці взяли участь у першому етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», який проводився в училищі з 01 до 16 березня 2018 року.Виготовлення капелюшків для колекції вечірніх суконь

На концертній програмі в училищі до Міжнародного жіночого дня 8-го Березня учнівський театр мод продемонстрував нову колекцію вечірніх суконь, яка була доповнена капелюшками виготовленими на заняттях гуртка народної творчості «Калина».
     

Конкурс на кращу новорічну іграшку

Напередодні новорічних свят в училищі був проведений конкурс на кращу новорічну іграшку,  в якому взяли участь учні та педагогічні працівники навчального закладу. На конкурс було представлено багато різноманітних іграшок, серед яких роботи членів гуртка народної творчості «Калина».  Новорічні прикраси були виготовлені у різних техніках: вишивка стрічками та хрестиком; пап’є-маше, торцювання, паперопластика. При виготовленні новорічних прикрас учасники конкурсу проявили творчі здібності, нестандартне мислення, поєднали давні традиції і сучасність.

Фестиваль молодих дизайнерів «Арт-революція 2017»   

 Учні-гуртківці черговий раз взяли участь у щорічному молодіжному фестивалі молодих дизайнерів «Арт-революція 2017», який проводився 4 травня 2017 року на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», представивши колекцію прикрас "Краплини життя".


 7 квітня 2017 року наше училище взяло участь у ІІІ фестивалі-конкурсі "Воскресни писанко!"

     Учні-гуртківці представлені писанки, виготовлені  у різних техніках виконання: «Дряпанка», «Мальованка», «Зернівка», писанки, прикрашені бісером, керамікою, вишивкою, виготовлені у техніці квілінг. Більше ста писанок були розвішані на «великодньому дереві». Великодня композиція була доповнена вишитими в різних техніках рушниками та серветками. За оригінальність композиції, творчий підхід, розмаїття та вишуканість представлених на конкурс робіт училище зайняло друге місце серед професійно-технічних навчальних закладів області і нагороджено Почесною грамотою департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації та грошовою премією.

XІІ міжнародний конкурс молодих дизайнерів «Модна лінія молодих 2017»


    31 березня 2017 року делегація педпрацівників та учнів нашого училища взяла участь у XІ І міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Модна лінія молодих 2017» («Modna linia mladych 2017») у словацькому місті Пряшів на запрошення організаторів конкурсу - Середньої спеціалізованої школи підприємництва у м. Пряшів та особисто її керівника – пана Станіслава Кухти. У рамках цього конкурсу між собою змагались молоді дизайнери віком 15-19 років із Словацької республіки, Чехії, України, Польщі у 8-ми категоріях. Всього було продемонстровано 500 моделей одягу в 135 виступах. 

    Назаренко Марія представили колекцію аксесуарів «Червона калина».Участь у конкурсі дитячих та юнацьких творчих робіт «Майбутній кутюр’є-2017»

    З 13 березня по 25 березня 2017 року на базі Мукачівського державного університету проходив конкурс дитячих та юнацьких творчих робіт «Майбутній кутюр’є-2017», організований студентським будинком моди спільно з кафедрою легкої промисловості і професійної освіти Мукачівського державного університету. 


Участь у конкурсі на кращу новорічну іграшку

Напередодні новорічних свят в училищі був проведений конкурс на кращу новорічну іграшку, в якому взяли участь учні та педагогічні працівники навчального закладу. На конкурс було представлено багато різноманітних іграшок, серед яких роботи членів гуртка художньої народної творчості «Калина».
 Новорічні прикраси були виготовлені у різних техніках: вишивка стрічками, хрестиком, ланцюжком; пап’є-маше, торцювання, бісероплетіння, паперопластика. При виготовленні новорічних прикрас учасники конкурсу проявили творчі здібності, нестандартне мислення, поєднали давні традиції і сучасність. Варто визнати, що визначити кращі роботи було дуже важко, адже кожна іграшка була неповторною по своєму виконанню, красивою та незвичайною.

Участь у фестивалі-конкурсі «Воскресни, писанко!»

Учні-гуртківці взяли участь у ІІІ етапі обласного фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!». На конкурс представили писанки, виготовлені у різних техніках виконання: «Дряпанка», «Мальованка», «Зернівка», «Декупаж», «Канзаші», писанки, прикрашені бісером, керамікою, вишивкою, виготовлені у техніці квілінг. Більше ста писанок були розвішані на символічному дереві, прикрашеному білосніжними листочками, також виготовленими власноруч у авторській техніці шиття нитками по картону.


Участь у міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Модна лінія молодих» («Modna linia mladych»)

Кожного року делегація педпрацівників та учнів нашого училища беруть участь у міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Модна лінія молодих» («Modna linia mladych») у словацькому місті Пряшів на запрошення організаторів конкурсу - Середньої спеціалізованої школи підприємництва у м. Пряшів та особисто її керівника – пана Станіслава Кухти. У рамках цього конкурсу між собою змагаються молоді дизайнери віком 15-19 років із Словацької республіки, Чехії, України, Польщі. Учні-гуртківці представляють свої роботи у різних номінаціях.
Колекція «Барви світу», 2016 рік


Колекція  «Трипільське коло», 2015 рік


Колекція «Пані срібної землі», 2015 рік


Колекція  «Grand Kolorado», 2014 рік


сукня-трансформер «Чорна троянда», 2013 рікУчасть у фестивалі молодих дизайнерів «Арт-революція»
Учні-гуртківці беруть участь у щорічному молодіжному фестивалі молодих дизайнерів «Арт-революція», який проводиться на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» з метою пошуку та виявлення творчо обдарованої молоді.
У 2016 році учениця Стегура  Діана представила колекцію біжутерії «Барвисте намисто».Підсумки фестивалю мистецтв «Сурми звитяги»
У жовтні 2015 року завершився обласний етап шістнадцятого Дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», який проводився на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді за участю дітей, учнівської та студентської молоді області.
Грамотами Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді за І-ІІІ місця нагороджені учасники гуртка народної творчості «Калина» Близніцова Маргарита, Кощак Олександра, Рущанська Едуарда, Віщак Катерина у номінаціях «Живописна композиція» та «Графічна композиція».Участь у обласному турі Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя»
У листопаді 2015 року завершився обласний тур Міжнародного українсько-литовського конкурсу «Здай кров заради життя», який проводився на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН».
Робота «Крапля життя» Рущанської Едуарди зайняла П місце у номінації «Живопис».


Акція «Браслет нескорених»
До відзначення Дня захисника України гуртківці виготовили браслети у національних синьо-жовтих кольорах і вручили їх учням – хлопцям нашого навчального закладу, потенційним захисникам України.
Участь у Всеукраїнській кампанії «Голуб миру»Гуртківці долучилися до виготовлення «Маків пам’яті»
На виконання Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» напередодні відзначення Дня перемоги над нацизмом учасники гуртка  долучилися до виготовлення квітки пам`яті Маку - нового символу Дня пам`яті та примирення!
На заняттях гуртка було виготовлено більше ніж сто червоних маків-брошок з різного матеріалу: тканини, атласної тасьми, бісеру, бусин тощо, які будуть роздані учням, педагогічним працівникам нашого училища, ветеранам війни.Виставка-конкурс писанок та вишитих рушників
Гарною традицією напередодні Великодніх свят стало проведення в навчальному закладі виставки-конкурсу писанок та вишитих рушників.
Проведення цієї виставки сприяє збереженню українських народних традицій у виготовленні писанок та інших великодніх атрибутів.Майстер-клас з плетіння браслету в техніці макраме
30 жовтня 2014 року  провела майстер-клас з плетіння браслету в техніці макраме для гуртківців та педпрацівників училища. Під час заняття учні та педпрацівники ознайомилися з основами плетіння прикрас в техніці макраме, старанно виконували послідовність роботи.
Результатом майстер-класу залишилися задоволені всі: виготовлені браслети-обереги жовто-блакитних кольорів будуть передані у військову частину в зону АТО, де зараз перебуває наш випускник Гусар Людвіг.
Виготовлення штучних квітів для прикрашання зачісок

Немає коментарів:

Дописати коментар