Педагогічна діяльність

Участь у конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE»

  З 30 листопада по 1 грудня 2017 року брала участь у всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WorldSkills Ukraine», який вдруге відбувся в Україні в м. Київ за підтримки Міністерства освіти України, Державної служби зайнятості та багатьох інших організацій, які виявили бажання бути разом з родиною WorldSkills. 
     Компетенцію «Технології моди» представила Деденок Олександра, учениця другого курсу з професії кравець.

Проведення відкритих уроків

    25.10.2017 рік  відкритий урок з предмету «Технологія виготовлення швейних виробів» у групі № 36 з професії швачка, кравець на тему: «Обробка одягу жабо і кокільє». 

Урок пройшов  у вигляді ділової гри – роботи ательє з пошиву одягу, в якому кожна учениця мала свою роль – керівника, інженера, постачальника, конструктора, модельєра, швачки, оператора тощо. У результаті навчальної діяльності учні «виготовили» конкретну модель жіночої сукні, створивши необхідні умови для цього. Також до уроку були підготовлені мультимедійна презентація, картки-опитування, інша цікава інформація з теми.
    06.11.2014 рік  відкритий урок з предмету «Технологія виготовлення швейних виробів» у групі № 36 з професії швачка  на тему: «Обробка капюшонів різними способами».
    Урок був проведений з використанням різноманітних сучасних форм і методів роботи. Так, при вивченні нової теми викладач використала метод дослідницько-творчої роботи в малих групах, ознайомила з різними способами та  методами обробки капюшонів, використовуючи мультимедійну презентацію.

Досягнення учнів в олімпіаді

    21 березня 2017 року відбулася обласна олімпіада у режимі онлайн із предмета «Технологія виготовлення швейних виробів» серед учнів шести професійно-технічних навчальних закладів, де здійснюється підготовка із професій швачка; швачка, кравець; кравець (кваліфікація: 3 розряд).  Учениця  нашого навчального закладу Деденок Олександра посіла І місце,  набравши 71 бал із 81 можливих.

Участь у смінарі-практикумі

   15 березня 2017 року взяла участь у семінарі-практикумі, який пройшов у в Мукачівському державному університеті. Його учасниками стали представники 7 професійно-технічних навчальних закладів області, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з професій швачка, кравець, закрійник.
   Навчальний семінар організований Навчально-методичним центром ПТО у Закарпатській області в рамках короткострокового підвищення кваліфікації для викладачів і майстрів виробничого навчання швейного профілю. Програма заходу включала лекції викладачів кафедри легкої промисловості і професійної освіти університету на різні актуальні теми: основні напрямки підготовки фахівців для швейної галузі відповідно до потреб роботодавців та ринку праці, інноваційні технології в області проектування та експлуатації одягу різного призначення, асортимент сучасних матеріалів для швейної промисловості, новітні виробничі технології.

Зустріч з радником міністра освіти і науки України     

    3 квітня 2017 року в Ужгороді побувала радник Міністра освіти і науки України Голда Виноградська на запрошення Регіонального представництва ІСС Ukrainе в Закарпатській області Вона зустрілася з керівниками, педагогічними працівниками професійно-технічних навчальних закладів області, де здійснюється підготовка кваліфікованих робітників із професій легкої промисловості, а також представниками департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, НМЦ ПТО у Закарпатській області.

    Зустріч видалася дуже цікавою, конструктивною. Учасники ділилися досвідом організації виробничої діяльності. Голда Виноградська пообіцяла допомогти бажаючим у просуванні цікавої продукції на ринок України та за кордон.
    По завершенню зустрічі радник Міністра відвідала наш навчальний заклад, ознайомилася з матеріально-технічною базою, спілкувалася з педагогами.

Участь у всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів «StartFashion»

27 квітня 2017 року взяла участь у фіналі першого всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів «StartFashion», який проходив у рамках наймоднішого проекту KharkivFashion у Харківській державній академії дизайну і мистецтв, представивши колекцію «Закарпатський мікс». За участь у Конкурсі учнінашого училища були відзначені дипломом Управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, подарунковим сертифікатом та призом глядацьких симпатій. 

Розробка Державного стандарту професійно-технічної освіти з професії швачка

   У 2015 році творчою групою педагогічних працівників швейного напрямку, яку очолила Каламуняк М.М. – директор ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика» розроблено Державний стандарт професійно-технічної освіти з професії швачка, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України № 1036 від 08.10.2015 року.

Участь у методичних засіданнях

    Беру активну у часть у засіданнях педагогічної ради, є головою методичної комісії комісії викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання швейного профілю. Виступаю з різними доповідями.

     07.12.2017 року взяла участь у засіданні педагогічної ради на тему: "Шляхи формування ключових компетентностей учнів на основі творчого й оптимального використання інформаційно-комунікативних та інноваційних педагогічних технологій". Під час засідання виступила із доповіддю "Формування ключових компетентностей учнів на уроках спеціальних дисциплін".
    17.10.2017 року. Участь в обласному засіданні методичної секції педагогічних працівників швейного профілю. Під час засідання поділилася  напрацюваннями у міжатестаційний період щодо форм контролю знань на уроках спеціальних дисциплін – проведення проміжного та вихідного контролю у навчальному закладі. На завершення засідання присутні педпрацівники запропонували мені оформити свої напрацювання у вигляді навчального посібника та подати на погодження до навчально-методичної ради НМЦ ПТО.
   13.12.2016 року. Доповідь на засіданні обласної методсекції викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання швейного профілю "Внесення змін до змісту навчальних програм, переліків навчально-виробничих робіт в обсязі регіонального компоненту".
   16.10.2015 року. Доповідь на засіданні обласної методсекції викладачів спецдисциплін
та майстрів виробничого навчання швейного профілю «Впровадення ДСПТО з професії кравець у навчальний процес УВКУ КНТЕУ».
   04.02.2014 року. Участь в обласному засіданні методичної секції педагогічних працівників швейного профілю на тему: „Розвивальні технології навчання як засіб забезпечення якості професійної підготовки учнів”.
   12.12.2013 року. Доповідь на засіданні обласної методсекції викладачів спецдисциплін
та майстрів виробничого навчання швейного профілю. «Впровадження інноваційних виробничих технологій  ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика» у навчальний процес підготовки кваліфікованих працівників з професій кравець та швачка».

Участь у Міжнародній  виставці «Сучасні заклади освіти - 2014

    19 березня 2014 року в м. Києві проводився День професійно-технічної освіти в рамках П’ятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2014», в якому прийняли участь три професійно-технічні навчальні заклади нашої області. Організатори виставки - Міністерство освіти і науки України та Національноа академієя педагогічних наук України. Під час заходу провела майстер-клас „Виготовлення аксесуарів з текстилю”.
   Наш навчальний заклад нагороджений Дипломом за презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти.

Участь у майстер-класі «Рисунок за один день»

    22 листопада 2014 року разом з учнями випускних груп взяла участь у другому етапі експрес-курсу з рисунку та композиції «Рисунок за один день», який відбувся на базі Мукачівського державного університету.

Участь у підготовці та проведенні  ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії кравець

    22-23 березня 2016 року на базі нашого навчального закладу був проведений другий етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії кравець.
    Конкурс проводився у два тури: теоретичний та практичний. Під час теоретичного туру учні проходили тестування зі спеціальних дисциплін на персональних комп’ютерах. Практичний – передбачав виготовлення дитячого костюму для відпочинку.
   Переможцями конкурсу стали учні нашого навчального закладу. І-місце - Хархола Вікторія 
Приємною несподіванкою для учасників конкурсу було спілкування з представниками делегацією викладачів з Середньої спеціалізованої школи підприємництва з м.Пряшів (Словаччина).

Член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності

    9-10 квітня 2013 року на базі Берегівського професійного ліцею сфери послуг відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ із професії кравець. Шість конкурсантів із трьох навчальних закладів виборювали право за звання „Кращий із професії”. Конкурс складався з теоретичного туру (тестування зі спеціальних дисциплін на персональних комп’ютерах) та практичного туру - виготовлення сукні класичного стилю, напівприлеглого силуету, без рукавів із костюмної тканини, 44 розміру.
   За підсумками II етапу Всеукраїнського конкурсу, згідно з рішенням журі представниці нашого навчального закладу були визнані призерами конкурсу: учениця 5 групи Варга Наталія посіла ІІ місце, а учениця 36 групи Шевченко Діана – Ш місце. 

Немає коментарів:

Дописати коментар